Het Bestuur heeft het verzoek van een groep leden binnen gekregen om te mogen komen tot de oprichting van de Interessegroep “De Brandaris”.
Het Basis Afdelingsreglement biedt buiten de mogelijkheden van een regionaal gebonden afdeling, ook de mogelijkheid om tot de oprichting van een Interessegroep te komen. Het Bestuur heeft het verzoek beoordeeld en is tot de conclusie gekomen, dat de Interessegroep “De Brandaris” aan de voorwaarden voldoet om tot oprichting te komen.
Enige informatie volgt hierna en we laten daarbij de oprichters aan het woord:
Hoe komen wij aan de naam Interessegroep “De Brandaris”? Dat is eigenlijk best wel een verhaal apart.
Sinds 2023 doet Stephan DG1DGT mee aan de ILLW (= International Lighthouse and Lightship Weekend) en kwam met het voorstel om alle zendamateurs op Terschelling te verenigen en mee te doen met diverse contesten. Dan ga je daar over brainstormen en kwamen we op de naam de Brandaris
De Brandaris is een vuurtoren op Terschelling, en tevens de oudste nog werkende vuurtoren van Nederland. Bovenin bevindt zich de bemande zee verkeerscentrale Brandaris. Deze toren is vernoemd naar Sint Brandarius of Brandaan.
Wat ons doel betreft hebben wij het volgende: meedoen aan zoveel mogelijk contesten.
En dan denken we aan de ILLW, maar ook de 11 steden-contest staat op ons programma. En natuurlijk willen we ook zo veel mogelijk verbindingen maken op de diverse banden . Een ander doel is om alle radiozendamateurs van Terschelling en daarbuiten bij elkaar te brengen en onderzoek te doen naar radiotelegrafie in alle vormen die er zijn en daar elkaar in te helpen. Ons bestuur bestaat voorlopig uit 2 personen nl,
Hans Tobij, voorzitter, PD4HT, tevens aanspreekpunt.
Gerrit Ruigh, secretaris en penningmeester, PD4RG.
Naschrift van het Bestuur:
Artikel 2, lid 3b van het BAR biedt de mogelijkheid om binnen 6 weken na publicatie van dit bericht, schriftelijk bezwaar aan te tekenen tegen de oprichting van de Interessegroep “De Brandaris”. Niet dat we denken dat er ook maar iemand is, die bezwaren zou kunnen hebben. Het bezwaar dient gestuurd te worden naar de secretaris en dient vóór 23 november 2025 ontvangen te zijn.
Wij wensen de initiatiefnemers veel succes met de voorbereidingen tot de oprichting van de Interessegroep “De Brandaris” en we hopen er snel meer van te horen.
Namens het Bestuur’